Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Учнівське самоврядування – атмосфера творчості та взаєморозуміння


Значення слова «лідер» знає, напевно, кожен. Але чи розуміє він саме поняття «лідер»? Бо лідер –  це, насамперед,  той, хто може вести за собою інших, це людина, яка ставить перед собою мету та здатна залучити інших до її досягнення. Лідери, проявляючи ініціативу та креативність, роблять шкільне життя яскравим та незабутнім. Це свідчить про те, що  кожна дитина навіть у ранньому віці може проявити свої організаторські здібності.
18 жовтня на базі Великоклецьківського НВК «ЗНЗ І-ІІІст.-ДНЗ» черговий раз зустрілись учасники школи новопризначеного педагога-організатора, щоб у ході засідання опрацювати тему «Організація дієвого учнівського самоврядування як необхідної умови формування соціально активної особистості».
Розпочалась зустріч літературно-музичним вітанням школярів. Згодом до усіх присутніх з вітальними словами звернулась Любов Літвинчук, директор Великоклецьківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ», вона провела для гостей екскурсію закладом та у своєму виступі акцентувала увагу на необхідності ефективної взаємодії учнівського та вчительського колективів, посиленні ролі учнівського самоврядування в організації шкільного  життя, важливості розвитку лідерських якостей.
Методист Корецького РМК  Літвинчук Олег окреслив коло методів та прийомів роботи педагога-організатора у координації учнівського самоврядування, а також представив техніку розроблення програми навчання активу учнівського самоврядування в межах функціональних обов’язків педагога-організатора.
Людмила Консевич, керівник районного методичного об’єднання,  розповіла про свій педагогічний досвід з питань впровадження інноваційних технологій та демократизації шкільного середовища. Про створення позитивного психологічного клімату, ситуації взаємодовіри та взаємопідтримки у командах лідерів, вироблення власних традицій, правил, законів розповіла Марія Лашта, педагог-організатор Великоклецьківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».

Цікавим, насиченим та пізнавальним був практичний блок засідання. Літвинчук Марія, голова учнівської ради, розповіла про роботу  органів учнівського самоврядування закладу освіти. Незабутні враження лідери отримали від спілкування під час посиденьок у «Школі успіху», які для них та педагогів-організаторів освітніх закладів району провели Марія Лашта, педагог-організатор Великоклецьківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ», та Людмила Консевич, педагог-організатор опорного закладу «Великомежиріцький ліцей». На занятті з використанням інтерактивних форм роботи «Лідерами не народжуються. Ними стають» лідери вдосконалили навички ефективного спілкування, проявили свої особистісні якості, навчились працювати в команді, поглибили знання про свої психологічні особливості, набули навичок адекватної поведінки у певних соціальних ситуаціях.
Учасники школи новопризначеного педагога-організатора були єдині в одному: для того, щоб учнівське самоврядування дійсно стало дієвою школою формування активної особистості, щоб шкільне життя стало цікавим та змістовним, необхідно виховувати творчих та ініціативних лідерів учнівського самоврядування. Гарний настрій, привітна й позитивна атмосфера  засідання засвідчили про те, що організатори заходу досягли поставленої мети.

Людмила КОНСЕВИЧ,
керівник районного методичного об’єднання

Немає коментарів:

Дописати коментар